Shtetasi turk fsheh 37.000 euro në rrobat e brendshme /foto/

0

Gjatë festave të këtij muaji, doganierët në vendkalimin e Preshevës dhe atë Gradina kanë ndaluar përkohsisht 70.000 euro, ndërsa 37.000 prej tyre janë zbuluar në rrobat e brendshme tek një shtetas turk.

lekuuuuuuuuuuuuu

Për vetëm 4 ditë në vendkalimin kufitar të Preshevës janë zbuluar 4 raste tentim për të kaluar shumë të madhe të hollash.

Tek dy shtetas turk, që po udhëtonin me një veturë tip “BMW” nga Gjermania, i kanë gjetur nga 10.000 euro në xhep, ndërsa tek ndihmës shoferi kanë gjetur 37.000 euro në rrobat e brendshme.

Shuma e lejuar me ligj 10.000 euro është kthyer tek këta persina, ndërsa shuma prej 37.000 euro është ndaluar përkohsisht, njofton dogana,

 

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »