Shqiptari që udhëton me autostop për tri vite (Video)

0

Nexhmendin Kalisi, është 22 vjeçari, nga Hani i Elezit, i cili për tri vite radhazi e ka shfrytëzuar autostopin për të udhëtuar nga komuna e tij deri në qytetin e Shkupit.

autostop

Ai, në storien e mëposhtme tregon për eksperiencat dhe vështirësitë gjatë rrugëtimit të tij trevjeçar në relacionin Han i Elezit-Shkup.

Ndryshe, Nexhmedini është në fund të studimeve në degën e gazetarisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe punon si gazetar në një radio në Shkup.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »