Shqiptari i Kosovës vodhi 710 mijë franga nga firma ku punonte, i bëri “rrush e kumbulla” në bixhoz

0

Një ndihmëstrajner në një klub futbolli të Bazelit, një shqiptar me prejardhje nga Kosova, ka përvetësuar pa të drejtë një shumë prej 700 mijë frangash nga punëdhënësi i tij – një bashkësi e madhe sigurimesh. Sot, në një gjykatë në Bazel, ai është dënuar me 20 muaj me kusht për një kohë provuese prej dy vitesh, shkruan tvbasel.ch. Por, ai po ashtu duhet të paguajë të gjithë shumën e përvetësuar pa të drejtë. Këtë, me ratat prej 500 frangash në muaj, i bie ta paguajë në 120 vitet e ardhshme! Veç kësaj, kosovari 27-vjeçar duhet të paguajë 7000 franga për shpenzimet e hetimeve dhe 2000 të tjera për shpenzimet e gjykimit.

Një ndihmëstrajner në një klub futbolli të Bazelit, një shqiptar me prejardhje nga Kosova, ka përvetësuar pa të drejtë një shumë prej 700 mijë frangash nga punëdhënësi i tij – një bashkësi e madhe sigurimesh. Sot, në një gjykatë në Bazel, ai është dënuar me 20 muaj me kusht për një kohë provuese prej dy vitesh, shkruan tvbasel.ch. Por, ai po ashtu duhet të paguajë të gjithë shumën e përvetësuar pa të drejtë. Këtë, me ratat prej 500 frangash në muaj, i bie ta paguajë në 120 vitet e ardhshme! Veç kësaj, kosovari 27-vjeçar duhet të paguajë 7000 franga për shpenzimet e hetimeve dhe 2000 të tjera për shpenzimet e gjykimit.

“Edhe martesa e ka mbijetuar krizën”, thotë ai.

Prokuroria, krahas tij ka paditur edhe shtatë të tjerë si bashkëpunëtorë. /albinfo.ch/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »