Shqiptarët e Maqedonisë kërkojnë edhe largimin e BDI’së nga Qeveria

0

Qytetarët shqiptar të Maqedonisë, që i bashkuan sot protestës së opozitës po besojnë se ky është fundi i Qeverisë së Gruevskit dhe Ahmetit.

1-52

“Ne kemi dalë kundër Ali Ahmetit, e maqedonasit kanë dalë kundër Gruevskit”, ka thënë një qytetar shqiptar i pyetur nga televizionet e atjeshme.

“Ky është fundi i kësaj Qeverie, e sidomos i BDI-së”, ka thënë një tjetër qytetar, i mbështjellë me flamur kombëtar shqiptar.

Ndërkohë, një i moshuar beson se rrëzimi i kësaj Qeverie do të sjell vetëm të mira për shqiptarët që jetojnë në Maqedoni.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »