Shqiptarët e Luginës së Preshevës duan fond të veçantë nga buxheti i Shqipërisë

0

presheva_462795272
Është mesazhi që vjen nga shqiptarët në Luginën e Preshevës, përmes Jonuz Musliut, kreut të këshillit kombëtar shqiptar në Luginën e Preshevës.

Nga studio Ballkan Magazine e Ora News, me gazetaren Linda Karadaku, Jonuz Musliu i bën thirrje kryeministrit Rama në Shqipëri dhe kryeministrit Isa Mustafa në Kosovë të nxisin investitorët të investojnë në Luginën e Preshevës. Madje kërkon dhe hapjen e një fondi në buxhetin e shtetit të dy qeverive, shkruan ina.

“Kur di Seria të ndajë 40 milionë euro për serbët e Kosovës, edhe Shqipëria e Kosova kanë mundësi. Ia kam bërë kërkesën qeverisë së republikës së Kosovës dhe Shqipërisë, që një pjesë e buxhetit të jetë dhe për shqiptarët e Preshevës” tha Musliu./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »