Shqiptarët e Luginës, bojkotuan zgjedhjet presidenciale në Serbi (Foto)

0

Kjo është fotografia e një vizitori të portalit të BujanociNet, për bojkotimin e zgjedhjeve presidenciale në Serbi, nga qytetarët e Luginës së Preshevës.

Komisionerët e zgjedhjeve presidenciale në Serbi për portalet Serbe në Bujanoc kan deklaruar se në fshatin Samolic kan votuar 11 qytetar të nacionalitetit Shqiptar dhe që të gjith kan votuar për Aleksander Vuçiqin, atëher kjo fletëvotim i pavleshëm vjen po nga fshati Samolic, pse komisionerët nuk deklaruan për as një fletvotim të pavleshëm nga votuesit e fshatit Samolic për portalet Serbe në Bujanoc.

Në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të Dielën në gjith teritorin e Serbisë, Shqiptarët e Luginës bojkotuanzgjedhëjet për President të Serbies, në anën tjetër komisionerët e zgjedhjeve të nacionalitetit Serbë për portalet Serbe të Bujanocit deklaruan se ka pasur vota në vendbanimet e Shqiptarëve, kur dihet edhe zyrtarisht në komferencat e dhëna për po këto portale deri në komferencën e dhën në orët e drekës se Shqiptarët po bokotojn zgjedhjet presidenciale në Serbi, at`her nga erdhën këto vota në fund të mbylljes së kutive zgjedhore./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »