Shqipëria i hakmerret Izraelit (Video)

0

Shqipëria i është hakmarrë Izraelit në kualifikimet për Kupën e Botës, Kombëtare të cilën e mposhti në udhëtim me rezultat 0:3.

Shqipëria ka shënuar fitore të thellë ndaj Izraelit në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat të pastër 0:3.

Kjo fitore ishte identike, sikurse ajo e Izraelit e zhvilluar muaj më parë në Shqipëri.

Golat për Shqipërinë në këtë takim i shënuan Sadiku (22, 44) dhe Ledian Memushaj (71).

Pas kësaj fitoreje Shqipëria ngritët në vendin e tretë me 9 pikë, aq sa ka edhe Izraeli në vendin e katërt të Grupit G.

Në ndeshjet tjera të këtij grupi, Spanja mposhti në udhëtim Spanjën 1:2, ndërsa Italia fitoi me rezultat të thellë 5:0 Lihtenshtajnin.

Vendin e parë e ndajnë Spanja dhe Italia me nga 16 pikë, Maqedonia ka vetëm 3 pikë në vendin e pestë, ndërsa Lihtenshtajni është në vendin e fundit me zero pikë. /Express/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »