Shqipëri – Francë dhurojn spektakël për futboll dashësit

0

Shqiperia

Ka përfunduar barazim pa gola pjesa e parë e ndeshjes Francë – Shqipëri, e cila po zhvillohet në ‘Velodrome’ të Marsejë, në kuadër të grupit A të Kampionatit Evropian.

Gjatë pjesës së Kombëtarja Shqiptare ka treguar se jo rastësisht ka siguruar pjesëmarrjen në Euro 2016, duke u treguar skuadër e rrezikshme për vendasit francez.

Rasti i parë i ndeshjes, u tregua për Francën, kur provuan me anë të Giroud, por goditja e tij përfundojë mbi portë.

Në minutën e 24’, u tregua rasti më i mirë i ndeshjes, kur Hysaj harkojë në zonë, dhe Sadiku ishte afër ta plasonte topin në rrjetën e Lloris.

Në fund të pjesës së parë, Shqipëria u tregua e rrezikshme në disa raste për Francën, por nuk pati fat për ta gjetur golin.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »