Shokuese! Kinezja zgjohet nga koma si angleze (Video)

0

Mjekët nga Kina mbetën krejtësisht të shokuar kur një nga pacientët e tyre u zgjua nga koma dhe fliste në gjuhën angleze, ndërsa gjuhën kineze asnjë fjalë nuk e kuptonte.

kinezjaKjo është gjyshja Liu Jieyu, e cila më parë kishte punuar si profesoreshë e gjuhës angleze në një shkollë fillore kineze, ndërsa familja e saj pohoi se ajo nuk ka komunikuar në këtë gjuhë gjatë 30 viteve të fundit, transmeton Telegrafi.

Ajo u shtrua në spital për shkak se ra në gjendje kome pas një sulmi në tru, ndërsa zgjimi i saj ishte me të vërtetë i mahnitshëm.

“Ku jam unë? Çfarë ndodhi?”, pyeti 94-vjeçarja rrjedhshëm në gjuhën angleze kur u zgjua nga koma.

Përndryshe, mjekët ende nuk kanë hasur në një rast të tillë. Mantel bardhët kinez shpresojnë se trurit të dëmtuar të kinezes të ia ri-krijojnë qelizat

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »