Shokohen Rossonerët! Ja cilin sulmues po e transferon Milan!
15:33 | 23 Maj 2018
AC Milan është i interesuar në nënshkrimin e yllit të Bundesligës, Julian Brandt. Ylli  i Gjermanisë sapo ka  zgjatur kontratën me Bayer Leverkusen por qëndrimi i tij në Bundesliga nuk mund të jetë afatgjatë,përcjell ORAinfo.

Drejtori i Rossonerëve të futbollit Massimiliano Mirabelli konfirmoi dje se klubi do të nënshkruajë një sulmues të ri në verë dhe Brandt është një nga ata lojtarë që Mirabelli ka monitoruar gjatë dy muajve të fundit.

Sipas Kicker, megjithatë, Bayer nuk do të lejojë Brandt të largohet për një tarifë nën € 60 milion.

Milan ka nënshkruar tashmë lojën e Pepe Reina dhe Milan Strinic dhe janë në bisedime për të nënshkruar Marouane Fellaini nga Manchester United./ORAinfo/

Atalanta Kërçyku
S