Shkëndija e pandalshme, fiton dhe blindon kreun

0

Në Tetovë askush nuk ka dyshime: Ky është viti i duhur për Shkëndijën që të fitojë titullin! Entuziazëm i përligjur nga ecuria e skuadrës, me kuqezinjtë që fituan 2-1 në fushën e FK Skopjes.

Një sukses me përmbysje për Shkëndijën, që e pa veten në disavantazh në të 20-ën, pasi Mishevski realizoi për vendasit.

Besart Ibraimi riktheu në lojë tetovarët përpara pushimit ndërmjet pjesëve, ndërsa goli i fitores për kuqezinjtë mban firmën e Ferhan Asanit, dhjetë minuta përpara fundit të ndeshjes.

Ky ishte suksesi i gjashtë për Shkëndijën në shtatë javë të luajtura në Ligën e Parë maqedonase, me Shkëndijën që është skuadra e vetme që nuk e njeh humbjen në këtë start të sezonit, si edhe ekipi me sulmin më të mirë, me plot 23 gola të realizuar.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »