Shkencëtarët më në fund e pranojnë se kanabisi vret qelizat e kancerit

0
Shkencëtarët më në fund e pranojnë se kanabisi vret qelizat e kancerit
Marihuana

Marihuana
Qeveria amerikane është habitur nga rezultatet e marihuanës në aftësinë e saj për të luftuar kancerin, dhe janë duke menduar që ta ndryshojnë mënyrën se si do ta trajtojnë këtë drogë tani e tutje.
Ata kanë ndryshuar statusin e marihuanës mjekësore, që do të thotë se marihuana mjekësore nuk konsiderohet më si një drogë e dëmshme, problematike dhe pa përfitime mjekësore.

E gjitha kjo ka ndodhur pas një studimi të bërë nga Universiteti ‘George St’ në Londër, që ka konfirmuar se marihuana mjekësore është shumë efektive në ngushtimin e tumoreve të trurit, transmeton Lajmi.net.

Dy kanabinoidët më të zakonshëm në marihuanë, THC dhe CBD, u zbulua se janë shumë efektiv në dobësimin e qelizave të kancerit.

Edhe pse ne i kemi njohur tashmë disa prej përfitimeve të marijuanës mjekësore, të hulumtohet më tej kjo bimë nga fondet e qeverisë është diçka shumë e mahnitshme dhe një hap shumë i madh përpara, transmeton Lajmi.net.

Shikojeni këtë video që tregonte më shumë për këtë zbulim:

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »