Shkarkohet drejtori i shtëpisë së shëndetit në Preshevë

0

Në seancën e VI të Kuvendit komunal në Preshevë që u mbajt ditën e enjte, në rend të ditës ishin paraparë 5 pika të rendit të ditës.

Shpija e shendetitPika e parë dhe ajo më e rëndësishmja ishte shkarkimi i drejtorit të deritanishëm Bujar Zulfiut.

Pas shumë debateve dhe kritikave që u thanë në këtë seancë, me shumicë votash u shkarkuar drejtori i shtëpisë së shëndetit.

Pas shkarkimit të drejtorit, Kuvendi propozoi që si kandidat të propozoj dr Mitat Sahitin, i cili me 24 vota pro u emërua si ushtrues detyre në shtëpinë e shëndetit në Preshevë./presheva.com/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »