SHK “Dituria” – për nderë të “Ditës Ndërkombtare të Librit dhe Autorit”, Me moton “Dhuroni libra, sepse libri është shpëtim nga injoranca, dhe ju jeni shpëtimtari”,

0

Me moton “Dhuroni libra, sepse libri është shpëtim nga injoranca, dhe ju jeni shpëtimtari”, Shoqata Kulturore, dega Bujanoc për nderë të “Ditës Ndërkombtare të Librit dhe Autorit – 23.Prilli, ka marrë inicijativë t’i grumbulloj librat që dëshirojnë t’i bëjnë dhuratë ose të ndërrojnë me një tjetër.

Aktivistët e Shoqatës po në atë ditë do të dalin në sheshin e Komunës së Bujanocit do t’i dhurojmë librat për gjithë ata që shprehin dëshirë për t’i marrë, dhe njëkohësisht ajo ditë shënohet me dhurata. Gjithë ata që dëshirojnë të bëjnë dhurratë libra, njoftohen se grumbullimi fillon nga data 16.04 deri 22.04.2018, tek zyrja e shoqatë “Dituria” në Bujanoc./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »