Shikoni si realizohet rikonstruksioni i murit të madh kinez (Video)

0

Rikonstruksioni dhe mbajtja në gjendje të mirë të Murit të Madh kinez kërkon shumë kohë, por dhe shumë kujdes.

Kujdesi është i nevojshëm jo vetëm për të ruajtur gjendjen e murit, por edhe për punonjësit, një pjesë e të cilëve vënë në rrezik edhe jetën e tyre për të realizuar këtë detyrë të vështirë, transmeton tch.

E gjithë puna bëhet me dorë dhe punëtorët kalojnë orë të tëra për të rregulluar murin mijëra vjeçar.

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »