Shikojeni se çfarë iu dhuroi sot Albana Osmani deputetëve shqiptarë në Kuvend (Foto)
14:52 | 18 Dhjetor 2017
Prezantuesja shqiptare Albana Osmani së fundmi ka nisur një kauzë humanitare. “Ti je një lulediell” është një nismë përmes së cilës synohet të grumbullohet mjete financiare përmes shitjes së bluzave me logon e lulediellit, para të cilat më pas do t’i dedikohen spitaleje rajonale për fëmijë. Albana sot një numër të bluzave i ka shpërndarë edhe në Kuvendin e Shqipërisë, gjatë seancës së fundit të këtij viti, ndërsa është shprehur e lumtur që deputetët shqiptarë janë bërë pjesë e kësaj nisme. Ky është postimi i plotë i prezantueses: Sot në seancen e fundit , deputet e Parlamentit Shqiptar te veshur me Humanizem ne mbeshtetjen e Femijeve . Edhe pse duket e trazuar situata politike sot , me proteste jashte Parlamentit, perseri te gjithe i moren bluzat , dikush I veshi dhe na lumturoi shume , dikush e mbajti ne dore dhe vazhdoi programin me ceshtjet e ngritura ne diskutim..! Faleminderit perzemersisht Kryeministrit te Shqiperise Z.Edi Rama , gjithe Kabinetit te tij , gjithe gupeve parlamentare , qe dhane sot mesazhin me te bukur te vitit ! Faleminderit Z.Basha , Faleminderit Znj Monika Kryemadhi qe pavaresisht temes se dites në duart tuaja jane bluzat me  dedikuar Femijeve Shqiptare . #Albania #Kosova #youareasunfloëer Fondi i mbledhur nga bluzat e Fushates tone te dyte , shkon ne mbeshtetjen me shume dashuri per ty Kosove dhe per bijte e tu . Nderkohe ne si Luledielli kemi 3 Projekte aktualisht dedikuar Spitalit Rajonal te Elbasanit,te Kukesit, dhe 5-sa/ Shendeti mendor /Pediatria. Seanca vazhdon me nderprerje por vitin e mbyllem me Lulediellin tone në Parlament

Atalanta Kërçyku