Sheshi “SKENDERBEU”, fillon të shfaqet në Facebook (Foto)

0

Bujanoci BU

Facebook tani më e njeh emërtimin e sheshit Vuk Karagjiq si, Sheshi “Skenderbeu”.

Qytatarët e komunës së Bujanocit të nacionalitetit Shqiptarë kan filluar që vendodhjen e tyre ta etiketojn si Sheshi “Skenderbeu”, ku emërtimi i kti sheshit me shumicën e votave të deputetëve Shqiptar të kuvendit komunal, ka kaluar për miratim në ministrin përkatëse në qeverin e Serbis për emërtimin e shesheve dhe rrugëve.

Edhe pse ende pa u kthy përgjigjëja zyrtare nga Beogradi, qytetarët Shqiptarë kan filluar të etiketojn vetën se ndodhen në Sheshin “Skenderbeu” në Bujanoc./BujanociNet/

Sheshi Skenderbeu

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »