Shërbimi inteligjent gjerman pushton Serbinë!

0

Përgjatë rrugës, nga do të kalojë kancelaria gjermane në kulme do të vendosen policia speciale, ndërsa qytetarët nuk do të duhet të mbyllin perdet dhe të ulin roletat.

sh-euml-rbimi-inteligjent-gjerman-pushton-serbin-euml_hd

Për sigurinë e kancelares gjermane Angela Merkel, e cila nesër në mbrëmje, pas qëndrimit gjatë ditës në Tiranë, viziton Beogradin, në rrugë do të vendosen rreth 2.000 policë, dhe në Serbi, sipas medieve atje, tashmë kanë arritur pjesëtarë të shërbimit inteligjent “BND”. Siç është raporton gazeta serbe “Blic”, përveç 2 000 policëve në rrugë, aeroporti ku do të ateroj kancelaria do të jetë i blinduar nga forcat e policisë speciale dhe agjentët e shërbimit inteligjent serb “BIA”, transmeton lajmi.net. Angela Merkel të mërkurën në mbrëmje ateron në aeroportin “Nikola Tesla” në Beograd, pas qëndrimit fillestar që gjatë ditës do ta ketë në Tiranë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »