Shembull për gjithë skuadrat! Ja çfarë ka bërë Japonia pas humbjes kundër Belgjikës
16:18 | 03 Korrik 2018
Pas natyrës agresive të humbjes së tyre të fundit nga Belgjika, në  Kupën Botërore  Japonia dhe mijëra tifozë të tyre do të ishin shumë të zhgëyer përcjell ORAinfo.

Një numër i lojtarëve të Japonisë mbetën në lot pasi u eliminuan nga turneu, kur një gol i vonshëm i Nacer Chadli vulosi një fitore rikthimi 3-2 për Belgjikën.

 

Por, siç u zbulua nga koordinatori i përgjithshëm i FIFA-s Priscilla Janssens, skuadra e Japonisë shkoi la përshtypje të madhe pasi që pas humbjes ata pastruan dhomat e zhveshtore dhe kishin lënë një mbishkrim ‘thank you’ në rusisht.

‘Çfarë shembulli për të gjitha ekipet !! ‘/ORAinfo/

Samanta Karavella
S