Shefi miliarder dërgon 6400 punëtorët e tij në pushim në Francë

0

Punëtorët e kompanisë Tiens Group nga Kina janë shpërblyer nga shefi i tyre miliarder me 4 ditë pushim në Francë, në nder të 20-vjetorit të themelimit të kompanisë.

puntoret

Të gjithë punëtorët kanë pasur trajtim VIP, shkruan CNN.

Miliarderi ka rezervuar 4760 dhoma në 76 hotele mes Kanës e Monakos si dhe 146 autobusë për udhëtim, transmeton Koha.net.

Ky është grupi më i madh turistik që ka vizituar ndonjëherë Francën.

Grupi raportohet se ka harxhuar 15 milionë dollarë gjatë qëndrimit 4 ditor në Francë.

Ata madje kanë fituar rekordin e Guinness për formimin e fjalisë më të gjatë të formuar nga trupat e njerëzve, kur bashkë kanë formuar fjalinë “Ëndrra e Tiens është e mirë në Côte d’Azur”.

cote

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »