Shefi i ri i zyres së OSBE-së në Bujanoc takohet me krytarin Arifi

0

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi gjatë ditës së hënë në kabinetin e tij ka pritur shefin e ri të zyres së OSBE -së në Bujanoc Jeff Bieley.

02

Bieley nga njeriu i parë i komunës është informuar për gjendjen politike dhe të sigurisë në vend. Kjo është vizita e parë zyrtare e z. Jeff që nga marrja e detyrës së re si shef i zyrës së OSBE-së në Bujanoc i cili e ka zëvendësuar shefin e deritanishëm Eriki Manton. Kryetari Arifi gjithnjë ka patur bashkëpunim të shkëlqyeshëm me përfaqësues ndërkombëtarë duke përfshirë edhe shefat e zyres së OSBE-së në Bujanoc me të cilat ka patur takime të rregullta me qëllim të përmirësimit të situatës në Luginë të Preshevës./Bujanocinet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »