Shefi i La Ligës bllokon transferimin e Neymarit në PSG

0

Javier Tebas, shefi i La Ligës, ka paralajmëruar Paris Saint-Germain se do ta bllokoj transferimin e Neymarit.

Transferimi i Neymarit në Paris Saint-Germain nuk do të jetë i lehtë. Shefi i La Ligës, Javier Tebas është zotuar se do ta prish këtë marrëveshje për shkak të parregullsive financiare dhe kontraktuale.

Thuhet se Paris Saint-Germain do ta blej Neymarin nga Barcelona për 222 milionë euro, duke thyer rregullat e Fair Playt financiar.

“Edhe nëse PSG nuk plotëson klauzolën e lirimit [të Neymarit] ne do t’i raportojmë ata,” ka deklaruar Tebas për të përditshmen sportive katalane, Sport, përcjell Express.

“Ne kemi paralajmëruar tashmë presidentin e Paris Saint-Germain se do ta bëjmë këtë. Por, ne shohim se politika e PSG ka vazhduar në të njëjtën mënyrë. Ata nuk mund të shpikin disa numra ku të drejtat e tyre komerciale tejkalojnë ato të Real Madridit dhe Barcelonës”, ka theksuar ai.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »