Shefati në korrik do ta mbrojë titullin WBC të Evropës
10:03 | 18 Qershor 2015

Boksieri nga Tërnoci Shefat Isufi ka filluar përgatitjet për meçin e radhës që do të mbahen në Mynhen të Gjermanin në fillim të muajit korrik. Ketë e ka konfirmuar vetë Isuifi në profilin e tij të facebookut i cili do të mbroj titullin WBC të Evropës. Shefat Isufi boksieri nga Tërnoci i komunës së Bujanocit i shpallur kampion bote në versionin WBCA i cili ka vërtetuar se ky djalosh ka të ardhme të ndritshme. Dennis Ronert vs Shefat Isufi (IBF Youth CHAMPIONSHIP) Boksieri Shefat Isufi ka filluar përgatitjet për meçin e radhës që do të mbahet në Mynhen të Gjermanin në fillim të muajit korrik. Këtë e ka konfirmuar vetë Isuifi në profilin e tij të facebookut i cili do të mbroj titullin ËBC të Europës. Keshtu ka shkruar Isufi: “Përshëndetje dashamirë të boksit... Desha t'ju njoftojë se më datën 04.07.2015 do të ngjitem në ring ku do ta mbrojë titullin WBC të Evropës, ndeshja do të mbahet në Mynchen të Gjermanisë. Rezervimin e biletave mund ta bëni në këtë numër +4917661300134 , gjithashtu ndeshjen mund ta shikoni drejtpërsëdrejti nëpërmjet kanalit Sport 1 dhe RTK. Përkrahja juaj do të më bëjë edhe më të fortë dhe shpresojë prapë t'ju sjellë fitore sepse kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për mua. Me shumë respekt Shefat Isufi”. Me këtë ndeshje shkon në 17 numri i meçeve të fituara, prej te cilëve i 12 me Knockout. Njëherësh suksesi i Shefatit dëshmon dhe përkushtimin e sponsorit te tije kompaninë MMR.UG te drejtuar nga Musa Ramadani./BujanociNet/
Françeska Jaçe