SHBA kryen sulme të reja kundër IS-it

0

Shtetet e Bashkuara kanë kryer shtatë sulme të reja ajrore kundër caqeve të Shtetit Islamik (IS) në Siri dhe 12 sulme të tjera, së bashku me anëtarët e koalicionit, në Irak, ka bërë të ditur ushtria e SHBA-së.

auto_siri1426617163

Sulmet në Siri kanë goditur caqet pranë qyteteve Al-Haskah dhe Kobani, thuhet në deklaratë.

Në Irak, ndërkaq, sulmet kanë goditur Falluxhan dhe Mosulin.

Sulmet janë kryer të hënën dhe të martën, ka njoftuar ushtria amerikane. /rel/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »