SHBA kryen sulme të reja kundër IS-it
09:58 | 17 Mars 2015
Shtetet e Bashkuara kanë kryer shtatë sulme të reja ajrore kundër caqeve të Shtetit Islamik (IS) në Siri dhe 12 sulme të tjera, së bashku me anëtarët e koalicionit, në Irak, ka bërë të ditur ushtria e SHBA-së. auto_siri1426617163 Sulmet në Siri kanë goditur caqet pranë qyteteve Al-Haskah dhe Kobani, thuhet në deklaratë. Në Irak, ndërkaq, sulmet kanë goditur Falluxhan dhe Mosulin. Sulmet janë kryer të hënën dhe të martën, ka njoftuar ushtria amerikane. /rel/

Kejvina Kthella