Shaqiri, motori i Stoke Cityt
14:49 | 30 Shtator 2017

Stoke City dhe Southampton do të përballen sot, nga ora 16:00, në kuadër të xhiros së shtatë të Premierligës.

Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express. Xherdan Shaqiri, ylli i Stoke City, do të luajë nga minuta e parë ndaj Southamptonit. Kosovari ma pasaportë zvicerane deri më tani i ka luajtur të gjitha ndeshjet me Stoke Cityn.
Françeska Jaçe
S