Shaqiri: Ja pse i injorova Arsenalin, Liverpoolin dhe Man UTD për Interin

0

Shaqiri: Ja pse i injorova Arsenalin, Liverpoolin dhe Man UTD për Interin

Xherdan Shaqiri ka zbuluar arsyen kryesore pse u bashkua me Interin.

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka treguar arsyen kryesore që e shtyu atë të kalonte te Interi.

Me një transferim të tillë, ai injoroi ofertat e Arsenalit, Liverpoolit e madje edhe të Manchester United, shkruan Daily Star.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu në Inter. Nuk dua të flas për Bayern Munich, jam i lumtur që jam këtu dhe dua t’i arrijë synimet me Interin”, u shpreh Shaqiri për Sky Sport Italia.

“Mancini më telefonoi, ai më dëshiroi shumë dhe jam i lumtur që do të punojë me të. Sa i përket Bayernit, unë u përshëndeta me bashkëlojtarët e mi dhe me klubin jam krejtësisht në rregull”, shtoi tutje Xherdani.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »