Shakatë më të mëdha të futbollit në vitin 2014 (FOTO)

0
foto
 

Po hyjmë në javën e fundit të viti 2014, vit që u karakterizua me shumë ngjarje interesante në sportin më të popullarizuar në botë, futbollin.

Duke e nisur nga janari, kur Ronaldo fitoi Topin e Artë, Reali Ligën e Kampionëve, dhe Gjermania Kupën e Botës.

MundoDeportivo, ka përgatitur një koleksion të fotografive, me të cilat u përqeshën shumë sportistë të njohur gjatë vitit 2014.

Fotografit e vitit 2014, mund t’i shikoni këtu:

Veshja e Messit gjatë ceremonisë të Topit të Artë, dhe puthja që Ronaldo i bëri “trofeut”

Kalimi që Bale i bëri mbrojtësit të Barcelonës

Hapja e gojës nga Guardiola, gjatë ndeshjes Arsenal – Bayern

Guardiola dhe Mourinho duke e shikuar finalen e Ligës së Kampionëve

Trajneri i Argjentinës, Sabella, gjatë botërorit

Kafshimi i Suarezit ndaj Chiellinit

Simulimi i Ronaldos ndaj Celta Vigos

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »