Shakatë më të mëdha të futbollit në vitin 2014 (FOTO)
10:52 | 22 Dhjetor 2014
foto
  Po hyjmë në javën e fundit të viti 2014, vit që u karakterizua me shumë ngjarje interesante në sportin më të popullarizuar në botë, futbollin. Duke e nisur nga janari, kur Ronaldo fitoi Topin e Artë, Reali Ligën e Kampionëve, dhe Gjermania Kupën e Botës. MundoDeportivo, ka përgatitur një koleksion të fotografive, me të cilat u përqeshën shumë sportistë të njohur gjatë vitit 2014. Fotografit e vitit 2014, mund t’i shikoni këtu: Veshja e Messit gjatë ceremonisë të Topit të Artë, dhe puthja që Ronaldo i bëri "trofeut" Kalimi që Bale i bëri mbrojtësit të Barcelonës Hapja e gojës nga Guardiola, gjatë ndeshjes Arsenal - Bayern Guardiola dhe Mourinho duke e shikuar finalen e Ligës së Kampionëve Trajneri i Argjentinës, Sabella, gjatë botërorit Kafshimi i Suarezit ndaj Chiellinit Simulimi i Ronaldos ndaj Celta Vigos

Samanta Karavella