Shaip Kamberi zgjidhet Kryetar i Komunës së Bujanocit

0

Shaipi

Sot në mbledhjen e par të kuvendit komunal të Bujanocit, menjëher pas mbledhjes konstituive të kuvendit Komunal, ku u zgjodhën organet udhëheqëse të kuvendit komunal, u votua edhe për kryetarin e komunës , zv kryetarin e komunës dhe antarëve të këshillit komunal.

Kryetar i Komunës së Bujanocit është zgjedhur me 24 vota pro, Shaip Kamberi nga Tërrnoci i Bujanocit. Kamberi në fjalimin e ti falemderoj qytetarët për besimin e dhënë.

Ndërsa zvendës kryetar i komunës së Bujanocit është rizgjedhur dr. Stojança Arsiç nga Bujanoci, ku mori 24 vota pro të këshilltarëve të kuvendit komunal.

Në të njejtën seancë u zgjodhën edhe antarët e këshillit komunal me 24 vota pro./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »