Serbinë se duan as lojtarët e saj!
10:49 | 19 Nentor 2014

Pas problemeve që kishte me Adem Llajic dhe Neven Subotic, Serbisë i ka lind problemi i radhës për me një lojtar të saj. Sulmuesi i Lazios, Filip Djordjevic ka refuzuar të luaj dje në miqësoren që Serbia e zhvilloi dje ndaj Greqisë. Djordjevic ka paralajmëruar se do të pensionohet nga Kombëtarja, teksa arsyeja besohet të jetë trajneri. Ai ishte në bankën rezervë në ndeshjen ndaj Greqisë, dhe në pjesën e dytë u ftua të futej në fushë, mirëpo ai refuzoi një gjë të tillë.
Edlira Rukaj