Sërbia në kufirin me Kosovën vendos kamera të sigurisë

0

Ministria e punëve të brendshme e Sërbisë këtyre ditëve ka vendosur kamera sigurie në kufirin mes Sërbisë dhe Kosovës, gjegjësisht në pikën kufitare në Breznicë ku janë të stacionuar vetëm policia serbe.

ok

Siq ka mësuar BujanociNet, kamerat e vendosura në punktin policorë në Breznicë janë vendosur për shkak të kontrabandës që është duke u zhvilluar në këtë pjesë të kufirit mes Sërbisë dhe Kosovës, me qëllim të parandalimit të tregëtis ilegale. Këto kamera thuhet se mund të shërbejnë edhe për xhirimin e kalimit ilegal të kufirit. Kamera të tilla sigurie pala kosovare ka vendosur edhe përgjat kufirit me Sërbinë, në disa vende malore ku mund të zhvillohet tregëtia ilegale./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »