Serbia merr sot kryesimin e OSBE-së

0

Nga dita e sotme, Serbia mer zyrtarisht kryesimin njëvjeçar të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë. Do të jetë ministri i Punëve të Jashtme të Servisë, Ivica Daçiç, ai i cili do të kryejë funksionin e kryesuesit të kësaj organizate. Ashtu siç tashmë është praktikë, funksionin e kryesuesit të OSBE e mban Ministri i Punëve të Jashtme të shtetit që e kryeson atë.

OSBE-Serbia

Ndërkaq, pas marrjes së detyrës, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, pritet të shpalosë prioritetet e kryesimit para Këshillit të Përhershëm të OSBE-së,

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »