Serbi tentoi të kontrabandonte vajra me kamion-frigorifer

0
Kontrabandistët gjithnjë e më shumë po bëhen inovativ dhe kreativ me qëllim të mashtrimit të doganierëve. Dogana e Kosovës e ka ndalur një kamion frigorifer i cili nga pronari kishte modifikuar në transportues derivatesh dhe vajrash.
Pronari me mjeshtri e kishte modifikuar kamionin ku ishin fshehur rreth tre mijë litra vajra me qëllim kontrabandimin.

Kamioni ka ardhur nga veriu i Mitrovicës duke u futur në qendër të qytetit në jug ku edhe është kapur nga zyrtarët doganor./RTK/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »