Serbët e Ranillukut rrihen për prona

0

Pas një mosmarrëveshje në lidhje me një kontest pronësor në Ranilluk i dyshuari nga komuniteti serbë ka sulmuar me një mjet të fort viktimën po ashtu serb.

rraheje

Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, dhe sipas mjekëve ai ka pësuar lëndime të renda trupore dhe i njëjti është jashtë rrezikut për jetë.
I dyshuari është arrestuar dhe me pas me vendim të Prokurorit lirohet ne procedure te rregullt. Rasti po hetohet nga njësiti përkatës policor.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »