SENZACIONALE – SKANDALOZE !!!

0

xhta

Shkruan: Nexhat Behluli 

“Politikë amatore e nivelit të Qeverive naive me shenjat e humbjes të kontrollit”.

-Nesër, ditë e Hënë, 10 Nëntor, Qytetin e Preshevës do ta e vizitojne Aleksandar Vulllin “ministër për gjithëçka” në qeverinë serbe, Zoran Stankoviç kryetar i Trupit Koordinues për komunat Preshevë,Bujanoc,Medvegjë, dhe dy sekretar të dy ministrive.

-Qëllimi i vizitës të delegacionit aq të lartë të Qeverisë Serbe do të jetë: diskutimi rrethë problemeve,halleve,investimeve etj.etj. në komunën e Preshevës.

-Dhe e gjithë kjo avanturë sa për sy e faqe do të ndodhe vetëm një ditë para vizitës të kryeministrir të Shqipërisë Edi Rama Preshevës.

-Çfarë farse,demagogji,shpërlarje e trurit,lojë me ndjenjat e qytetarëve të kësaj komune me aq shumë halle dhe probleme.

-Çe sa e sa kohë Presheva nuk ka pasur vizita të këso niveleve Qeveritare, dhe tani vetëm 12 orë para vizitës të kryeministrit shqipëtar ata ju kan vërsulë kësaj komune sa për të improvizuar kujdesjen dhe respektin për banorët e Preshevës.

KY VEPRIM I NESËRM I MYSAFIRËVE TË PRESHEVËS, MOS ME QENË BANAL, DO TË ISHTE QESHARAK !!!!

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »