Senegal – Kolumbi, befasi në formacionet zyrtare
16:11 | 28 Qershor 2018
Kolumbia kërkon fitore të domosdoshme për të kaluar tutje nga Grupi H, ndërsa Senegalit i mjafton edhe barazimi.

Senegalezët kanë katër pikë, ndërsa Kolumbia ka tri pikë.

Afrikanët janë duke luajtur në sulm me lojtarët e njohur si Sadio Mane. Keita Balde dhe Ninag.

Në anën tjetër edhe Kolumbia është futur me lojtarë sulmues dhe të njohur.

James Rodriguez, Cuadrado dhe Ramadamel Falcao do të jenë në sulm të Kolumbisë.

Ndeshja pritet të jetë e hapur dhe e fortë, pasi të dy skuadrat kanë lojtarë të jashtëzakonshëm.

Senegali: Ndiaye, Koulibaly, Gana, Sane, Kouyate, Mane, Sabaly, Ismaïla, Niang, Keita Balde, Gassama.

Kolumbia: Ospina, Arias, Sanchez, Falcao, James, Cuadrado, Mina, Uribe, Mojica, Quintero, Sanchez.

Samanta Karavella
S