Sëmundjet e mishrave të dhëmbëve (Video)

0

Ndonjëherë, shenja e vetme paralajmëruese për sëmundjet e mishrave të dhëmbëve janë gjakosja e mishit të dhëmbëve kur lani dhëmbët.

Shenja tjera që mund të shfaqen ose jo, janë enjtja e mishrave, skuqja e tyre, era e keqe e gojës si dhe lëvizje të dhëmbëve. Sëmundja e mishrave të dhëmbëve quhet Tartar. Ekziston edhe sëmundja Periodontor.

Duhet të vizitoni patjetër mjekun në mënyrë që të mos humbni dhëmbët tuaj.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »