Selitë e reja të kolosëve të Web-it (Foto)

0

Selia e re e Google e imagjinuar nga arkitekti danez Bjarke Ingels është në Mountain View.

 Hapësira të mbuluara nga një tendë e madhe xhami, nën të cilën ndërtesat modulare mund të lëvizen lehtësisht sipas kërkesave.

Sigurisht që janë inovative, janë të vetëmjaftueshme por shpesh i paarrtishëm dhe mjaft të shkëputura nga lagjet urbane.

Që nga anija e Apple tek serrat sferike të Amazon, deri tek fshati i Facebook, dhe selia e re modulare e Google. Këto janë disa nga projektimet e lagjeve të tyre të kompanive hi-tech. /Lajmi.net/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »