Seldi Qalliu, me këngë “kall Ballkanin” – për heronjtë në Beograd (Video)

0

Pas ngjarjeve të mbrëmshme në ndeshjen futbollistike mes Serbisë dhe Shqipërisë, ku u pa në stadiumin e Partizanit të Beogradit të valvitet flamuri shqiptar, duke se kjo ka frymëzuar edhe këngëtarët tanë.

seldiBëhet fjalë për Seldi Qalliun, i cili i ka kushtuar një këngë kësaj ngjarje të titulluar “Digjet Ballkani”.

Ai mes tjerash thotë se kjo këngë i dedikohet gjithë tifozëve shqiptar dhe heronjve të ndeshjes të cilët, siç thotë ai, e bën krenar që është shqiptar.

Kujtojmë se ndeshja mes Serbisë dhe Shqipërisë u ndërpre pas sulmit të tifozëve serbë ndaj lojtarëve kuqezi. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »