Sekreti i “bazës ruse” në Nish dhe “kundërpesha” e Bondsteelit!

0

Para dy vitesh në Nish është hapur Qendra Humanitare Ruso-Serbe. Dyshimet janë se aty është një bazë e fshehur ruse.

1_7255

Pohimet e tilla nuk i vë krejt në dyshim ditorja kroate Jutarnji List. Pranë selisë së kësaj Qendre është edhe një aeroport, ndërsa dyshimet janë se kështu rusët duan një kundërpeshë me bazën amerikane Bondsteel në Kosovë.

Aeroporti Konstantini i Madh është pothuajse i vdekur, po të mos ishin fluturimet e transporterëve rusë. Gazetarët kroatë kanë dyshime se veprimtaria humanitare ruse fshihet me një mision ushtarak rus, me tendencën për të krijuar balancë me humbjen e territoreve pas shkatërrimit të Paktit të Varshavës.

Megjithatë, nga ajo që panë, ditorja kroate shkruan se tash për tash fjala nuk është për bazë ushtarake

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »