Sekretari amerikan i mbrojtjes vizitë në Shkup
13:40 | 14 Shtator 2018

Komuniteti ndërkombëtar ka vendosur miratimin e kësaj marrëveshjeje si kusht për anëtarësim e Maqedonisë në BE dhe NATO.

Për të njëjtin qëllim ishte atje edhe përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Eurazinë, Wess Mitchell, kancelarja Angela Merkel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg si dhe kancelari austriak, Sebastian Kurz.

 

Kejvina Kthella