Sammer: Robben në nivel me Messin dhe Ronaldon

0

Sammer: Robben në nivel me Messin dhe Ronaldon

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Matthias Sammer, beson se Arjen Robben është në nivel me yjet si Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

“Robben është lojtar i klasit botëror dhe ai është në nivel me Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ai e meriton plotësisht çdo mirënjohje. Ju nuk mund të vendosni çmim për Arjen, as si lojtar as si person”.

“Ai ka avantazhin që ka një jetë stabile. Arjen ka gjetur një ekuilibër të caktuar”.

“Nuk e di nëse ai është më i mirë se që ishte më herët, por qëndrueshmëria me të cilën ai performon në nivelin më të lartë në ndeshjet e mëdha dhe intensiteti në stërvitje është i jashtëzakonshëm”, ka thënë Sammer për Sport Bild.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »