Sa është rroga mesatare në Preshevë dhe Bujanoc?

0

Në bazë të të dhënave të fundit të institutit Republikan për statistika, rroga mesatare neto pa tatim dhe kontribute për mujain nntor 2017 nëv rrethin e Pçinjës ka qenë 37,190 dinarë.

Sa i përket Preshevës, rroga mesatare në komunë është 34.988 dinarë ndërsa në Bujanoc 33.785 dinarë.

Rroga me mesatare më të madhe në rrethin e Pçinjës është në Vranjë me 35.117 dinarë ndrsa mesatarja Republikane supas këtij instituti është 47.575 dinarë ndërsa rroga mesatare bruto me 65.609 dinarë.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »