Rusia “shuplakë” Serbisë

0

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është zemëruar në masë të madhe me Serbinë.

auto_4gg1424958513Ai adresoi disa kritika për shumë gjëra, dhe si rezultat i kësaj televizioni rus ka pasur disa sulme ndaj qeverisë serbe.

Televizioni shtetëror rus, në ditët e fundit, me vrull ka sulmuar kryeministrin Aleksandër Vuçiç dhe qeverinë e tij, pasi që kjo e fundit ka vendosur të bashkëpunojë me ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, transmeton “Zëri”.

Portali serb, “Telegraf.rs” ka zbuluar disa detaje të zemërimit të Rusisë karshi Serbisë.

Pas rënies së “Jugut Stream serb” kryeministrit Aleksandar Vuçiç zhvilloi bisedime me Biden në furnizimin me gaz të SHBA-së.

-Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç, në emër të Serbisë ka nënshkruan “Planin e Veprimit të Partneritetit të NATO-s”

-Rusët donin tenderin për çelikut, i cili është projektuar në mënyrë që kompanitë e tyre të kenë mundësi më të mëdha

-Beogradi ka vazhduar zbatimin e marrëveshjes së Brukselit me Prishtinën

Kësisoj, duke deklaruar se televizioni nuk është zyrtar shtetëror rus, ministri serb, Vulin tha se Serbia do të respektojë interesat e veta, pasi që ai lajm është përdorur sipas dëshirës të disa personve. /Zëri/

Image
Image

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »