Rusia kërkon nga BE’ja që mos t’i bëjë presion Serbisë

0

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme ruse, Aleksandr Lukashevich, ka thënë se Moska është kundër asaj që e quan ai ‘përpjekjeve të Bashkimit Evropian’, që të bëjnë Serbinë për t’iu bashkuar sanksioneve ndaj Rusisë.

Rusia“Metodat e përdorura nga kolegët tanë Evropianë, për të bindur dhe detyruar shtetet tjera që t’iu bashkohen sanksioneve kundër Rusisë, janë të papranueshme”, është shprehur Lukashevich, të enjtën.

Deklarata e tij vjen, pasi që Komisionari për fqinjësi të Bashkimit Evropian dhe negociata, Johannes Hahn, u ka bërë thirrje autoriteteve serbe që t’i bashkohen BE-së në vendosjen e sanksioneve për Rusinë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »