Rugova në vitin 1989 kërkonte Pavarësinë e Kosovës (Video)

0

Një televizion francez ka realizuar një kronikë në Kosovën e vitit 1989, për problemet që kishte në atë kohë ky vend, pjesë e ish Jugosllavisë.

rugova

Kronika fillon me pamjen e një xhamie dhe kishe, për të treguar tolerancën ndërfetare te shqiptarët e Kosovës, ndërsa më pas flet edhe ish presidenti historik i Kosovës Ibrahim Rugova, i cili kërkon pavarësinë e vendit të tij. /albeu.com/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »