Rrugët e boshatisura në shtetin e izoluar, ku rrallë shihet ndonjë veturë apo autobus (Foto)

0

Eric Lafforgue nga Franca, ka bërë fotografitë e rrugëve të gjëra në Korenë e Veriut, që janë pothuajse të boshatisura.

Derisa në shtetet tjera makinat janë gati të ngjitura me njëra-tjetrën, nuk ndodhë e njëjta edhe nën komunizmin e Kim Jong-unit, transmeton Telegrafi.

Kushtet e vështira ekonomike dhe presioni shtetëror, kanë bërë që banorët të ecin gjatë në këmbë apo të shfrytëzojnë biçikletën për të shkuar në punë e për të kryer obligimet e tyre. /Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »