Rruga kryesore në fshatin Konçul e mbuluar nga balta

0

Reshjet e fundit kan shkaktuar rrëshitjen e baltës nga prroskat, ku kan bllokuar shaktat kryesore që transportojn ujin në lumin morava, ndërsa balta ka mbuluar dhe rrugën kryesore që lidh Gjilanin me Bujanocin.

Konculi 2

Në fshatin Konçul të Bujanocit është bër e zakonshme që për qdo reshëje të shkaktohen kaose, banorët ankohen nga mirmbajtësit e rrugës pasi që nuk kan pastruar baltën e cila ka mbuluar rrugët e fshatit.

Pamjet që ka shkrepur portali BujanociNet, përball shtëpis të Shëndetit në fshatin Konçul, ku edhe Shtëpia e shëndetit është mbuluar nga balta, organet kompetente ende nuk kan dalur për të pastruar baltën e cila ka mbuluar rrugën./BujanociNet/

Konculi 1

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »