Rritet në 7 numri i viktimave nga ortiqet e borës

0

Pesë skiatorë kanë mbetur të vdekur nga një ortek në jugperëndim të Zvicrës bën të ditur policia lokale.

lawineSiç transmeton AP fatkeqësia ka ndodhur në kantonin Graubünden kur orteku ka rënë mbi grupin prej nëntë skiatorëve.

Me këtë rast tre prej tyre kanë mbetur të vdekur ndërsa dy të tjerë kanë ndërruar jetë më vonë nga plagët e marra.​

Më vonë, edhe dy skiatorë në Mürren dhe në Adelboden të kantonit të Bernës kanë humbur jetën nga një ortek që i ka goditur deri sa po qëndronin jashtë pistës së skijimit

Zwei weitere Skifahrer kamen in Mürren und Adelboden abseits der Piste in einem Schneebrett ums Leben, wie die Kantonspolizei Bern mitteilte.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »