RREZIK: EUROKREMI NGA SERBIA PRODHOHET NGA MBETURINAT

0

Në një apartament në Rumë të Mitrovicës së Sremit janë gjetur 500 kg të një mase të trashë që ka pamjen e euro-kremit.

20141207224504178620

Në të njëjtin vend janë gjetur edhe rreth 100 kuti plastike të mbushura me këtë masë si dhe qindra ambalazh të kompanisë “SwissLion” që e ka blerë fabrikën e Takovos që ndër të tjera prodhon edhe euro-krem i cili shitet shumë në Kosovë. Mediat serbe janë munduar ta zbusin skandalin duke thënë se ky produkt që është bërë nga mbeturinat pa e sqaruar se për çfarë mbeturina bëhet fjalë është shitur ilegalisht vetëm në tregun e këtij qyteti.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »