Treni në relacionin Veles-Shkup ka shkelur mbi 50 emigrantë, thuhet për 14 të vdekur

0

Një tren i linjës Veles-Shkup ka aksidentuar 14 emigrantë, të cilët po ecnin përgjatë hekurudhës. Sipas asaj që raporton MIA, numri i viktimave është 14 dhe aksidenti ka ndodhur midis stacioneve “Pçinja” dhe “Rajko Zhinzifov”.

treniiiiii

Në momentin që ka mbërritur trenishinat e tij ishin duke pushuar rreth 50 emigrantë nga Siria dhe vende të tjera arabe, por për shkak të hapësirës së pamjaftueshme rreth binarëve nuk kanë mundur të shpëtojnë të gjithë, përcjell Portali Albeu. Priten në vazhdim informacione edhe për gjendjen e emigrantëve të tjerë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »